Zastosowanie:
To przede wszystkim w pełni naturalna forma peelingu kwasowego. Peeling w formie pasty powoduje nie tylko złuszczanie naskórka ale przede wszystkim przynosi odnowę komórkową z wykorzystaniem nowej generacji kompleksów kwasów kwiatowych z grupy AHA. Dzięki temu silniej nawilża i regeneruje skórę. Formuła wzmocniona o kwas azelainowy i migdałowy zwiększa jego działanie dla skóry trądzikowej, zaskórnikowej, zaskórniki grudkowe, łagodzi przebarwienia i wzmacnia naczynia w trądziku różowatym.
Działanie (T2)
Synergiczna oddziaływanie kilku rodzajów kwasów powoduje nie tylko złuszczanie naskórka ale również doskonale wygładza i wyrównuje koloryt skóry.  Ponieważ penetruje do mieszczka włosowego działa przeciw bakteryjnie, rozpuszcza torbiele trądzikowe i reguluje wydzielanie sebum. Dogłębnie oczyszcza skórę i odblokowuje pory. Przeznaczony dla każdego typu skóry ze szczególnym uwzględnieniem przebarwień, trądziku pospolitym, trądziku różowatym i grudkowym.
Składniki aktywne:
*
Kwas Azelainowy – naturalnie występuje w bulwach ziemniaka.  W sposób odwracalny hamuje aktywność tyrozynaz. Wykazano jego skuteczność w usuwaniu przebarwień wraz z ostudą. Posiada właściwości zbliżone do hidrochinonu ale jest mniej drażniący. Kwas azelainowy jest również skuteczny w leczeniu trądziku grudkowego i zapalnego które leczy się poprzez miejscowe stosowanie tretinoiny, nadtlenku benzoilu, erytromycyny czy tetracykliny doustnie. Jednak kuracja kwasem azelainowym nie degraduje tak intensywnie skóry po kuracji. Okazuje się być również bardzo skuteczny w leczeniu trądziku różowatego oraz zapewnia synergiczne działanie kwasów AHA i BHA.

*
Kwas Migdałowy – Pochodzi z gorzkich migdałów. Ma działanie antyseptyczna, ponieważ działa antybakteryjni. Dlatego też wspiera kuracje przeciw trądzikowe we wszystkich jego postaciach oraz jest wykorzystywany w leczeniu chorób skóry, takich jak fotostarzeniem i płytkim przebarwieniom. Ponieważ cząsteczka kwasu jest stosunkowo duża nie powoduje uczucia pieczenia i doskonale jest tolerowany przez większość typów skóry.
*
Kwas pirogronowy-  Produkowany jest poprzez suchą destylację kwasu octowego  pierwotnie uzyskiwanego z winogron, miodu, jabłek i octu. To  ketokwas uczestniczący w Cyklu Krebsa w komórkach, przez co stymuluje produkcję kolagenu, zmniejsza korneocyty i posiada właściwości antyseptyczne.
*
Kwas fitowy- To naturalny przeciwutleniacz, pozyskiwany ze zbóż, takich jak pszenica i ryż. Ma silne działanie chelatujące na żelazo, który w wolnej formie może siać spustoszenie w komórkach. Jego naturalne zakwaszenie daje doskonałe uzupełnienie peelingów, zapewniając odpowiednie pH, przy jednoczesnym zapobieganiu powstawaniu szkodliwych wolnych rodników, które są bardziej aktywne po zabiegu złuszczania i niszczeniu struktury komórek.
*
Ekstrakt z kwaitu Hibiskusa- Bogactwo polifenoli hamujących działanie enzymu elastazy, rozkładającej elastynę, odpowiadającej za elastyczność skóry. Posiada silnie działanie antyoksydacyjne, bogate źródło naturalnej witaminy C. Kielichy kwiatowe zawierają wiele kwasów organicznych, których zawartość wynosi do 30%, głównie kwas cytrynowy, winowy, jabłkowy, szczawiowy, askorbowy oraz jeden z nowszej generacji kwasów kwiatowych z grupy AHA kwas hibiskusowy, będący laktonem kwasu cytrynowego, przez co ma większe działanie nawilżające i rozjaśniające niż czysty kwas cytrynowy o tym samym stężeniu.