Przekłuwanie uszu jest zabiegiem medycznym, dlatego też bardzo istotne jest, aby upewnić się, że zostanie on wykonany z zachowaniem reguł bezpieczeństwa i higieny.
Medyczne przekłuwanie uszu jest zabiegiem medycznym, dlatego też bardzo istotne jest, aby upewnić się, że zostanie on wykonany z zachowaniem reguł bezpieczeństwa i higieny.
Przekłuwanie Uszu Metodą Blomdahl (Blomdahl Medical Ear Piercing) zostało opracowane z uwzględnieniem aspektów medycznych. Zastosowanie hipoalergicznych materiałów oraz nowoczesnych technologii zapewniających sterylność produktów, sprawiło, że przekłuwanie uszu stało się bezpieczne.

Medyczne przekłuwanie uszu – procedura

Medyczne przekłuwanie uszu – medyczny zabieg

  1. Napięcie spustu aparatu.
  2. Sterylną kasetę należy umieścić w aparacie.
  3. Zdjęcie osłony bezpieczeństwa sterylnej kasety z kolczykiem i zatyczką.
  4. Przekłucie ucha.
  5. Założenie osłony bezpieczeństwa na zużytą kasetę.
  6. Zużytą i zamkniętą kasetę należy umieścić w zbiorniku na medyczne odpady.

Procedurę powtarzamy dla drugiego ucha.
Po zabiegu wykonanym metodą Blomdahl otrzymają Państwo ulotkę zawierającą opis, w jaki sposób pielęgnować przekłute miejsce.

Sterylna kaseta

Sterylna kaseta zapewnia maksymalną ochronę przed zakażeniem. Część, która w innych aparatach, dotyka uszu wielu Klientów i jest narażona na kontakt z krwią, została zastąpiona sterylną, jednorazową kasetą.
sterylna kasetka blomdahl – Medyczne przekłuwanie uszu
Kaseta zawiera jeden kolczyk do przekłucia ucha oraz jedną zatyczkę (motylek). Każda kaseta posiada numer seryjny oraz numer sterylizacji. Opakowanie kasety otwierane jest bezpośrednio przed zabiegiem, tak aby każdy Klient miał pewność, że do zabiegu wykorzystywana jest sterylna i jednorazowa kaseta.
Po wykonaniu zabiegu przekłucia ucha, na kasetę zakłada się osłonę bezpieczeństwa. Dzięki temu rozwiązaniu eliminuje się ryzyko kontaktu z częściami kasety, które dotykały ucha i mogły być narażone na kontakt z krwią.
La Maddalena beauty clinic & spa