Bezpieczeństwo zabiegów

Salon La Maddalena > O nas > Bezpieczeństwo zabiegów
Najwyższe standardy

W dobie tak wielu chorób zakaźnych, alergii, obniżonej odporności przywiązujemy ogromną uwagę do tego, aby klienci czuli się bezpiecznie i komfortowo. Bezpieczeństwo zabiegów to dla nas absolutny priorytet. Dlatego pracujemy na kosmetykach, które spełniają najwyższe światowe standardy, posiadają odpowiednie certyfikaty i badania kliniczne. Podczas zabiegów korzystamy z materiałów jednorazowych (igły, czepki, klapki, ręczniki, kartridże do mezoterapii, folie do pedicure itp.). W przypadku rzeczy używanych wielokrotnie (cążki, nożyczki, pęsety, frezy itp.) wszystko STERYLIZUJEMY W AUTOKLAWIE, który posiadamy na wyposażeniu naszego salonu kosmetycznego.

Dlaczego sterylizacja w autoklawie jest tak ważna?

Sterylizacja narzędzi w autoklawie to jedyny skuteczny sposób, by przygotować je do użycia w trakcie zabiegu. Każda inna metoda (sterylizator kulkowy, myjka ultradźwiękowa) jest dezynfekcją i nie zapewnia Pacjentowi całkowitego bezpieczeństwa. Wykonywanie zabiegów niesterylnymi narzędziami stanowi zagrożenie dla zdrowia (Pacjentowi grozi zarażenie się wirusem HIV, WZW, brodawczakami czy grzybicą). Umawiając się na wizytę w gabinecie kosmetycznym nie zapominajmy zapytać o autoklaw.

W naszym SALONIE LA MADDALENA narzędzia do manicure, pedicure, nośniki oraz frezy ceramiczne, pęsety, głowice do mikrodermabrazji są sterylizowane w autoklawie medycznym i pakowane w jednorazowe pakiety, otwierane przy kliencie podczas zabiegu.

Pilniczki, kostki polerskie, kapturki do manicure i pedicure są jednorazowe.