Skip to main content

Usuwanie blizn i rozstępów

zabiegi na ciało 
Istnieje kilka metod usuwania blizn i rozstępów, w tym laseroterapia, dermabrazja, mikronakłuwanie oraz stosowanie kremów i preparatów dermatologicznych.
Zabiegi usuwające bliny i rozstępy wykonasz w obu naszych salonach.

Wskazania do usuwania blizn i rozstępów

 • Blizny pooperacyjne
 • Blizny pourazowe
 • Rozstępy skórne
 • Blizny po trądziku
 • Blizny rozciągające się w wyniku wzmożonego wzrostu, np. podczas okresu dojrzewania

Usuwanie blizn i rozstępów

Usuwanie blizn i rozstępów to zabiegi mające na celu poprawę wyglądu skóry poprzez redukcję widoczności blizn po urazach, operacjach lub rozstępów skórnych, które często pojawiają się na skórze w wyniku zmiany wagi, ciąży lub genetyki. Istnieje kilka metod usuwania blizn i rozstępów, w tym laseroterapia, dermabrazja, mikronakłuwanie oraz stosowanie kremów i preparatów dermatologicznych.

Blizny

Blizny to powstałe na skutek uszkodzenia skóry właściwej zmiany, które zostały wypełnione przez tkankę łączną włóknistą, to jej włókna odpowiadają za nieregularny kształt zmian.

Rozstępy

Rozstępy to blizny, do których dochodzi przez nadmierne rozciąganie się naskórka spowodowane gwałtownym wzrostem masy ciała czy ciążą. Skóra nie nadąża się przebudowywać i dochodzi do rozciągnięcia skóry, które skutkuje pojawieniem się rozstępów.

Efekty usuwania blizn i rozstępów

 • Redukcja widoczności blizn i rozstępów
 • Poprawa elastyczności i wygładzenie skóry
 • Zwiększenie pewności siebie i poprawa samopoczucia psychicznego

Usuwanie blizn i rozstępów – jakie zabiegi oferujemy?

Nanofrax

Mezoterapia mikroigłowa i nanoigłowa to terapia, która przez tworzenie mikrokanalików w skórze nie tylko dostarcza w głąb substancje aktywne, ale przede wszystkim pobudza komórki do budowy nowych włókien kolagenowych. Następuje zagęszczenie i pogrubienie skóry, w tym redukcja zmarszczek, blizn i rozstępów.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje tkanki do regeneracji przez wykorzystanie fali elektromagnetycznej o radiowej częstotliwości. Wytwarzane ciepło obkurcza włókna kolagenowe oraz stymuluje skórę do tworzenia nowych włókien. Dzięki temu następuje regeneracja tkanek, redukcja blizn i rozstępów.

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na kontrolowanym podawaniu pod skórę dwutlenku węgla. Zabieg ma na celu dotlenienie tkanek, poprawę mikrokrążenia i uelastycznienie skóry.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne przez złuszczanie naskórka i pobudzanie skóry do produkcji kolagenu i elastyny, skutecznie działają na redukcję blizn i rozstępów.

Biorepeel

Biorepeel to zabieg biostymulujący w formie peelingu, który działa na skórę odżywczo, regenerująco i remodelująco.

Mikropunktura

Mikropunktura to metoda, która za pomocą precyzyjnych, drobnych nakłuć powoduje intensywną przebudowę naskórka.

Tropokolagen

Tropokolagen to produkt naturalny wytwarzany z kolagenu, elastyny i innych białek. Jest to najbardziej zbliżony budową produkt, do tego co produkują fibroblasty w naszej skórze. Podanie preparatu ma na celu pobudzenie skóry do produkcji własnego kolagenu i elastyny, co wpływa na gęstość i przebudowę skóry.

Usuwanie blizn i rozstępów.
Dodatkowe informacje o zabiegu

Częstotliwość wykonania

Czas trwania zabiegu zależy od metody usuwania oraz obszaru i stopnia widoczności blizn lub rozstępów. Zazwyczaj zabiegi te trwają od kilku do kilkudziesięciu minut. Częstotliwość zabiegów zależy od metody oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Zazwyczaj wymagane jest kilka sesji, rozłożonych w czasie, aby uzyskać pożądane efekty. Częstotliwość może być ustalona przez specjalistę, biorąc pod uwagę stan skóry oraz reakcję na poprzednie zabiegi.

Usuwanie blizn i rozstępów.
Przeciwwskazania do zabiegu

 • Aktywna infekcja skóry
 • Ciąża (w niektórych przypadkach)
 • Skłonność do bliznowacenia keloidowego
 • Skóra wrażliwa na światło (dla zabiegów laserowych)
 • Niektóre stany zdrowia, np. zaburzenia krzepnięcia krwi
kosmetolog Wrocław La Maddalena
Zapraszamy
na wizytę
Jesteśmy profesjonalnym salonem, w którym skupiamy się na kompleksowej pielęgnacji i relaksie.